Oficjalne_Godlo_Polski_120

 

 

„W bardzo prosty sposób, bez wysiłku i poświęcając niewiele czasu możemy zrobić coś dla Polski: możemy wybrać prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestnicząc w wyborach pokazujemy, że nie jest nam wszystko jedno, w jakiej Polsce żyjemy. Spotkajmy się przy urnach w niedzielę 20 czerwca, a jeśli będzie trzeba, to także 4 lipca!” – Arkadiusz Kosiński, Prezes Stowarzyszenia Projekt Brwinów.

 

Stowarzyszenie Projekt Brwinów uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej „Gdziekolwiek będziesz, głosuj”. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich! Podajemy informacje w formie pytań i odpowiedzi oraz załączamy wzory pism – jako ułatwienie dla nowych mieszkańców, dla osób wyjeżdżających, dla niepełnosprawnych i osób starszych.

 

1. Mieszkam w Brwinowie, ale bez stałego meldunku. Czy mogę tutaj głosować?

Tak, jest kilka możliwości głosowania.

Najlepszym wyjściem jest dopisanie się do rejestru wyborców – oznacza to dopisanie się tutaj na stałe do tych oraz wszystkich kolejnych wyborów. Bez stałego meldunku można w ten sposób zostać „stałym wyborcą” w swoim obwodzie zamieszkania na terenie gminy Brwinów i będzie to obowiązujące także w przypadku przyszłych wyborów: samorządowych, parlamentarnych itd.

 • Jak załatwić: złożyć w Urzędzie Gminy Brwinów wniosek o dopisanie do rejestru wyborców - POBIERZ WNIOSEK
 • Termin złożenia wniosku: do 15 czerwca (wówczas będzie to obowiązywać na I turę i wszystkie kolejne głosowania)
 • Uwaga: Burmistrz ma 3 dni na wydanie decyzji – jeśli jego decyzja jest pozytywna, można głosować nawet nie otrzymawszy potwierdzenia na piśmie: wówczas komisja obwodowa będzie się telefonicznie kontaktować w dniu wyborów z Urzędem Gminy i w ten sposób potwierdzi możliwość wydania karty do głosowania.

Inną możliwością jest dopisanie się do spisu wyborców, ale będzie to skutkowało tylko dla wyborów prezydenckich.

 • Jak załatwić: złożyć w Urzędzie Gminy Brwinów wniosek o dopisanie do spisu wyborców - POBIERZ WNIOSEK
 • Termin złożenia wniosku: do 10 czerwca

Można także postąpić jak osoba wyjeżdżająca z miejsca stałego zameldowania (patrz pytanie 2).

UWAGA: różnica między rejestrem wyborców a spisem wyborców polega na tym, że rejestr stanowi stałą bazę danych wyborców gminy, a spis tworzony jest tylko na potrzeby danych wyborów: umieszcza się w nim osoby z rejestru oraz osoby dopisywane na podstawie zaświadczeń itp.

 

2. Mam stałe zameldowanie (jestem tutaj w rejestrze wyborców), ale wyjeżdżam i w dniu wyborów chcę zagłosować w innym miejscu. Co zrobić?

Trzeba złożyć w „swoim” Urzędzie Gminy wniosek o wydanie zaświadczania o prawie do głosowania. Otrzymuje się je od ręki.

 • Jak załatwić: złożyć w „swoim” Urzędzie odpowiedni wniosek osobiście - POBIERZ WNIOSEK

lub złożyć w „swoim” Urzędzie odpowiedni wniosek przez osobę upoważnioną  - POBIERZ WNIOSEK

 • Termin: do 18 czerwca

 

3. Na czym polegają ułatwienia dla niepełnosprawnych oraz osób starszych (powyżej 75 lat)?

Te osoby nie muszą przychodzić osobiście do lokalu wyborczego. Mogą za nie zagłosować osoby upoważnione. Trzeba jednak wcześniej złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy i udzielić pełnomocnictwa wybranej osobie.

 • Jak załatwić: złożyć wniosek w Urzędzie Gminy - tam, gdzie jest wpisana do rejestru wyborców osoba udzielająca pełnomocnictwa - POBIERZ WNIOSEK
 • Termin: do 10 czerwca

 

4. Osoba niepełnosprawna, stale mieszkająca na terenie gminy Brwinów chce zagłosować sama, ale z racji miejsca zamieszkania jest przypisana do obwodu, gdzie dostęp jest dla niej utrudniony. Czy może zagłosować w lokalu dostosowanym dla osób niepełnosprawnych?

Na terenie Gminy Brwinów do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane są dwa lokale wyborcze: w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11 (komisja obwodowa nr 1) oraz w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Żwirowej 16 (komisja obwodowa nr 6). Osoba niepełnosprawna może złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w jednej z tych dwóch komisji.

 • Jak załatwić: złożyć wniosek w Urzędzie Gminy o dopisanie do spisu wyborców  - POBIERZ WNIOSEK
 • Termin: do 15 czerwca

 

 

Wybory_www3 gdziekolwiek

 

 

Informacja o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010r.

Numer obwodu głosowania

Granice obwodu głosowania

Siedziba obwodowej komisji ds. referendum (adres)

1

Miasto Brwinów ulice:

Bankowa, Biskupicka, Błońska, Czubińska, Dworska, Grudowska, Jasna , Kampinoska, Klonowa, Kwiatowa, Konspiracji, 11- Listopada, Lipowa, Łąkowa, Milanowiecka, Moczydłowskiego, Mszczonowska, Piłsudskiego, Przejazd, Skierniewicka, Sochaczewska, Szopena, Spółdzielcza, Szkolna, Wrzosowa, Żukowska, Żyrardowska, Żytnia.

 

Szkoła Podstawowa
nr 1 w Brwinowie

ul. Piłsudskiego 11

inwalida

2

Miasto Brwinów - ulice:

Augustowska, Armii Krajowej, Białostocka, Batorego, Bratnia, Ciechanowska, Gliniana, Głowackiego, Grodzieńska, Jagiellońska, Kościelna, Kryniczanka, Kusocińskiego, Łomżyńska, Mickiewicza, Modlińska, Nadrzeczna, Opałowa, Owocowa, Płocka, Powstańców Warszawy, Pruszkowska, Rynek, Sienkiewicza, Słowackiego, Sobieskiego, Struga, Skudro, Suwalska, Spokojna, Turystyczna, Wiejska, Wigusin, Wileńska, Wiśniowa, Wygonowa, Zgoda, Żurawia, Żabia, Żółwia, Żwirki i Wigury.

 

Klub Sportowy „Naprzód”
w Brwinowie

ul. Turystyczna 4

 

3

Miasto Brwinów - ulice:

Akacjowa, Fabryczna, Figowa, Gardenii, Graniczna, Helenowska, Jesionowa, Komorowska, Krańcowa, Letnia, Mazowiecka, Miodowa, Modrzewiowa, Niecała, Nowoprojektowana, Orla, Otrębuska, Owsiana, Parzniewska, Pedagogiczna, Piastowska, Polna, Projektowana, Stalowa, Wiktorska, Wesoła, Wiosenna, Zielona

 

Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie

ul. Wilsona 2

4

Miasto Brwinów - ulice:

Gdańska, Konopnickiej, Kościuszki, Kraszewskiego, Peronowa, Pszczelińska, Wilsona, Wspólna, Zatrudy.

OSP Brwinów

ul. Pszczelińska 3

5

Miasto Brwinów - ulice:

Borkowa, Brzozowa, Charci Skok, Cicha, Dębowa, Jaśminowa, Jodłowa, Kępińska, Kielecka, Krucza, Kubusia Puchatka, Lilpopa, Leśnej Polany, Magnolii, Osiedlowa, Orzeszkowej, Obwodnica, Partyzantów, Paszkowskiego, Piaskowa, Piastowa, Poprzeczna, Puławska, Przeskok, Prusa, Raszyńska, Różana, Słowiańska, Sosnowa, Wiewiórek

 

Przedszkole nr 1
w Brwinowie

ul. Lilpopa 4

6

Miasto Brwinów - ulice:

Boczna, Grodziska, Górna, Kolejowa, Krótka, Leśna, Moniuszki, Myśliwska, Narutowicza, Ogrodowa, Okopowa, Piotrowska, Radomska,

Rawska, Składowa, Sportowa, Słoneczna, Środkowa, Świerkowa, Zacisze, Żwirowa

Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie

ul. Żwirowa 16

inwalida


7

Biskupice, Czubin, Falęcin, Grudów, Krosna, Kotowice, Milęcin

OSP

w Biskupicach

8

Domaniew, Domaniewek, Koszajec, Moszna

OSP Moszna

9

Kanie, w tym Popówek

Ośrodek Rekolekcyjny Kanie

ul. Nadarzyńska 21

10

Otrębusy

Szkoła Podstawowa w Otrębusach

ul. Piaseckiego 2

11

Żółwin, Terenia, Kopana, Owczarnia

OSP Żółwin

12

Parzniew

Dom Gościnny Zalewskich w Parzniewie

ul. 36 P.P. Legii Akademickiej

Poleć to