Wystawa_mailing_ok_120Wystawa „Świat małej kolei“, która od 13 do 27 czerwca gościła w brwinowskiej Organistówce, była niezwykłym wydarzeniem. Modelarstwo ks. Janusza Grygiera przyciągnęło ponad dwa tysiące (!) zwiedzających. Bilet numer 2000 trafił do rąk chłopca, który w Brwinowie spędza początek wakacji. Gratulujemy 10-letniemu Wiktorowi i życzymy mu udanego wypoczynku!

Zapraszamy do galerii zdjęć pod artykułem. Wkrótce opublikujemy jeszcze podsumowanie organizacyjne.

Bileciki do kontroli!

Już pierwszego dnia „Świat małej kolei“ obejrzały 644 osoby. Rozdawane przy wejściu pamiątkowe kartonikowe bilety pomogły w ustaleniu liczby zwiedzających. Kilka godzin przed zamknięciem wystawy pojawiła się osoba, której przypadł bilet numer 2000. Był to 10-letni Wiktor Pietraszewski z Zakulina z okolic Łowicza. Chłopiec był na początku bardzo zaskoczony, otrzymując już przy wejściu nagrodę-niespodziankę: brwinowskie ciasteczka. – To będzie dla niego piękne wspomnienie z wakacji! We wrześniu na pewno opowie o tym kolegom w szkole – skomentowała to wyróżnienie mieszkająca w Brwinowie chrzestna Wiktora, która przyprowadziła chłopca na wystawę. Oboje jeszcze długie chwile spędzili na podziwianiu modeli. Może chłopiec pójdzie w ślady ks. Janusza i zostanie modelarzem? Tę piękną i inspirującą wystawę w ciągu dwóch tygodni obejrzało w sumie 2256 zwiedzających.

2000_bilet_101

 

Chłopiec z numerem biletu 2000

2000_bilet_102

 

Kiedy następna wystawa?

Zachwyt nad dokładnością, precyzją, wyrazy uznania i podziwu dla ks. Grygiera, który w Brwinowie pokazał jedynie fragment swojej przebogatej kolekcji, przeplatały się z pytaniami o ruchome modele kolejowe. Organistówka jest zbyt mała, by ułożyć kilkadziesiąt lub kilkaset metrów torów. Makieta modułowa wymaga znacznie większej powierzchni, a poza tym – do obsługi potrzeba grupy osób, która zapewniałaby płynny ruch pociągów.

Koleje ks. Janusza, jeżdżące po torach makiety modułowej będzie można podziwiać:

  • 17 lipca w Zabrodziu (powiat wyszkowski) w godz. 14.30-18.00 w Zespole Szkół Średnich przy ul. Reymonta 47 (jest to pokaz otwarty dla wszystkich, przygotowany w ramach II Ogólnopolskich Rodzinnych Warsztatów Modelarskich Świata Małej Kolei)
  • 23-24 października w Poznaniu - Salon Modelarstwa Hobby 2010: http://hobby.mtp.pl/pl/

 

Podsumowanie – wkrótce

Obiecaliśmy - więc wkrótce opublikujemy podsumowanie wystawy.

Leo_otwarcie108

Wystawa w obrazkach - Galeria

Poleć to