2010_09_11_Brwinow_Parada_Miejska_MS01588_800x600Podczas parady miejskiej i na imprezie w parku miejskim 11 września było nas widać: wielka, 4-metrowa złota ryba płynęła przez Brwinów, w otoczeniu „rusałek” i „wodników”… Po styczniowych życzeniach, kwietniowej grze miejskiej i książce, czerwcowej wystawie kolejek, nasze wrześniowe obchody 60-lecia praw miejskich Brwinowa były bajkowe i magiczne

Przemarsz rozpoczął się pod Ratuszem. Złota ryba dotarła tam na ramionach prezesów Stowarzyszenia - Arka Kosińskiego i Waldka Olczaka oraz kierownika patrolu drogowego Macieja Szmyta, przy dźwiękach naszych wuwuzeli, które po drodze obwieszczały okolicznym mieszkańcom niezwykłe wydarzenie. Ruszył barwny pochód… i ruszył konkurs „Trzy życzenia”! Bajka o brwinowskiej złotej rybce, którą wędkarz złowił pewnego dnia w gliniankach, kończyła się zapytaniem o życzenia mieszkańców. Kolorowe książeczki rozchodziły się szybko. Niektórzy nie potrzebowali wiele czasu do namysłu i już podczas festiwalu w parku wrzucali wypełnione ankiety konkursowe do wystawionej urny.

Sektor Stowarzyszenia Projekt Brwinów był przygotowany z myślą o najmłodszych: ustawiliśmy trampolinę, gdzie dzieci mogły sobie poskakać do woli. Przez namiot plastyczny przewijało się bardzo dużo dzieci i młodzieży: największym powodzeniem cieszyło się kolorowanie herbu Brwinowa, ale przy okazji powstawały także inne, ciekawe prace. Trzeba było zobaczyć ten zapał i dumę, z jaką wracali do naszego sektora uczestnicy warsztatów graffiti. – Mamo, zobacz, jaki zrobiłem szablon z tygrysem! – pod okiem profesjonalistów wszystko udawało się nadzwyczajnie. Aż do zmroku trwało malowanie twarzy, a kolejka po rozdawane baloniki z helem wiła się hen, hen… aż po ostatni balonik i ostatni podmuch helu z butli. Rodzice oczekujący, aż dzieci wypróbują wszystkich naszych atrakcji, mogli kupić książkę o Brwinowie lub obejrzeć wystawę prezentującą fragment dotychczasowej działalności Stowarzyszenia: działania patrolu drogowego, temat przedszkola, przypomnienie naszych gier miejskich i in.

Tak wiele się działo w sektorze Stowarzyszenia Projekt Brwinów… a przecież byliśmy tylko częścią festiwalowej, radosnej imprezy w parku. Warto było w tym uczestniczyć! Nawet jeśli uczestnictwo dla nas jest czym innym niż uczestnictwo jako widz czy gość imprezy. O przygotowaniach i organizacyjnej kuchni też by można wiele napisać, ale my po udanym 11 września nie spoczywamy na laurach – już teraz zapraszamy na grę „Odkryj II RP”!

2010_09_11_Brwinow_Parada_Miejska_MS01703_800x600

Zapraszamy do galerii

Poleć to