mini

 


W sobotę 14 maja po raz pierwszy w naszej Gminie odbyła się „Noc Muzeów” zainicjowana i zorganizowana przez muzea we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów.

Dla zwiedzających Urząd przygotował bezpłatny autobus, który kursował do zabytkowej siedziby Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Karolinie i budynku „Matecznika Mazowsze”, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

W związku z dużym przedsięwzięciem, biuro promocji Urzędu zwróciło się do społeczników o pomoc. Projekt Brwinów entuzjastycznie odpowiedział na apel. W grupie wolontariuszy biorących udział w "Nocy Muzeów" byli także członkowie i sympatycy naszego stowarzyszenia. Monikę Słojewską, Macieja Szmyta, Rafała Nastarowicza, Agnieszkę Wilk i Iwonę Czerwińską można było spotkać przy zwiedzaniu Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Dzięki swoim stowarzyszeniowym koszulkom wyróżniali się z tłumu zwiedzających. Inni członkowie tą noc spędzili w charakterze zwiedzających.

Muzeum w Techniki i Motoryzacji w Otrębusach pierwszy raz otworzyło swoją siedzibę z okazji Nocy Muzeów. Wcześniej unikatowe eksponaty można było oglądać na innych imprezach organizowanych w Warszawie. Bogata kolekcja państwa Mikiciuków jest największą tego typu w Polsce, a nawet w Europie Środkowej. Samych aut jest ponad 300, a większość jest sprawna technicznie i czasem wypożyczana do filmów i na przejażdżki dla zwiedzających. Najstarszy samochód w kolekcji wyprodukowany został w 1895 roku. Na zakończenie wszyscy wolontariusze otrzymali z rąk Pani Dyrektor Muzeum – Joanny Mikiciuk, pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za pielęgnowanie kultury i zabytków.

 Do zobaczenia... już za rok na Nocy Muzeów.

Poleć to