urnaJuż w najbliższą niedzielę 9 października w godz. 7-21 będziemy głosować w wyborach parlamentarnych. Na terenie Gminy Brwinów znajduje się 13 lokali wyborczych. W poprzednich wyborach lokali było 12, więc gdzie nastąpiły zmiany?

Nowy lokal wyborczy zlokalizowany jest w północnej części Brwinowa w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Sióstr Rodziny Maryi przy ul. Szkolnej 18. W związku z tym nastąpiła zmiana w obwodach wyborczych po północnej części Brwinowa. Zmieniły się obwody, które poprzednio lokale wyborcze miały w szkole ZS1 przy ul. Piłsudskiego 11 i na terenie stadionu ul. Turystyczna 4. Zmiany dotyczą też mieszkańcow Falęcina, Grudowa i Kotowic. Poszczególne obwody są umieszczone na poniższej mapce. Tę samą mapkę opublikował Urząd Gminy Brwinów w numerze 2 biuletynu "Ratusz".

mapa_ob_7_1000

Obwód nr 1 – z punktem głosowania w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11 (na mapce zaznaczony kolorem żółtym).

Obwód nr 1 jest położony po północnej części Brwinowa, na zachód od ulicy Biskupickiej, na północ od linii PKP. W tym obwodzie głosują również mieszkańcy Falęcina, Grudowa i Kotowic. Lokal wyborczy jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy ulicy Biskupickiej głosują już w obwodzie nr 3 z lokalem wyborczym zlokalizowanym “u sióstr”.

 

Obwód nr 2 – z punktem głosowania na terenie stadionu miejskiego, na terenie Klubu Sportowego “Naprzód” w Brwinowie, ul. Turystyczna 4 (na mapce zaznaczony kolorem różowym).

Obwód nr 2 jest położony po północnej części Brwinowa, zaczyna się pomiędzy ulicami Biskupicką i Powstańców Warszawy i ciągnie się na wschód, aż do torów kolejowych. W obwodzie tym głosują również mieszkańcy posesji przy ulicy Pruszkowskiej z południowej części Brwinowa oraz przy ulicy Rynek. Oto szczegółowy wykaz ulic tego obwodu: Batorego, Bratnia, Jagiellońska, Kusocińskiego, Owocowa, Powstańców Warszawy, Pruszkowska, Rynek, Sobieskiego, Turystyczna, Wiejska, Wiśniowa, Wygonowa, Żabia, Żółwia, Żurawia, Żwirki i Wigury.

 

Obwód nr 3 – z punktem głosowania w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Sióstr Rodziny Maryi przy ul. Szkolnej 18 (na mapce zaznaczony kolorem pomarańczowym).

Obwód nr 2 położony jest po północnej części Brwinowa, pomiędzy obwodem nr 1 i obwodem nr 2. Głosują w nim mieszakańcy posesji położonych przy ulicy Biskupickiej i na wschód od tej ulicy aż do końca ulic Mickiewicza, Słowackiego, Sienkiewicza oraz mieszkańcy osiedla Księżopole przy ul. Zgoda. Szczegółowy wykaz ulic: Armii Krajowej, Augustowska, Białostocka, Biskupicka, Ciechanowska, dr Stanisława Skudro, Gliniana, Głowackiego, Grodzieńska, Kościelna, Kryniczanka, Łomżyńska, Mickiewicza numery parzyste 2-22 oraz numery nieparzyste 1-23a , Modlińska, Nadrzeczna, Opałowa, Płocka, Sienkiewicza numery parzyste 2-22 oraz numery nieparzyste 1-19, Słowackiego numery parzyste 2-22 oraz numery nieparzyste 1-25, Spokojna, Struga, Suwalska, Szkolna numery parzyste 2-18 oraz numery nieparzyste 1-13, Wigusin, Wileńska, Zgoda.

 

Obwód nr 4 – z punktem głosowania w GOK w Brwinowie (na mapce zaznaczony kolorem zielonym).

Obwód nr 4 znajduje się po południowej części Brwinowa, głosują w nim mieszkańcy posesji przy ulicy Otrębuskiej i przecznic ulicy Pszczelińskiej.

 

Obwód nr 5 – z punktem głosowania w OSP Brwinów przy ul. Pszczelińskiej 3 (na mapce zaznaczony kolorem fioletowym).

Obwód nr 5 znajduje się po południowej części Brwinowa. Głosują w nim mieszkańcy posesji położonych przy ulicach Wilsona i Pszczelińskiej oraz u zbiegu tych ulic. Szczegółowy wykaz ulic: Gdańska, Konopnickiej, Kościuszki, Kraszewskiego, Peronowa, Pszczelińska, Wilsona, Wspólna.

 

Obwód nr 6 – z punktem głosowania w przedszkolu przy ul. Lilpopa 4 w Brwinowie (na mapce zaznaczony kolorem ciemnożółtym).

Obwód nr 6 znajduje się po południowej części Brwinowa na wschód od ulicy Wilsona. Głosują w nim również mieszkańcy części Brwinowa na południe obwodnicy przy samej granicy z Podkową Leśną. W tym obwodzie głosują w tych wyborach mieszkańcy posesji położonch przy ul. Zatrudy. Lokal wyborczy jest przystosowany dla wyborców niepełnosprawnych.

 

Obwód nr 7 – z punktem głosowania w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Żwirowej 16 w Brwinowie (na mapce zaznaczony kolorem niebieskim).

Obwód nr 7 znajduje się po południowej części Brwinowa, na zachód od ul. Wilsona aż do linii torów PKP. Głosują w nim wszyscy mieszkańcy posesji położonych przy ulicy Sportowej oraz ulic Puławskiej i Kieleckiej. Lokal wyborczy jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i został wyznaczony do głosowania korespondencyjnego.

 

A gdzie głosować poza miastem Brwinów?

 

Obwód nr 8 – z lokalem wyborczym w OSP w Biskupicach. Głosować tam mogą wyborcy z Biskupic, Czubina, Krosny i Milęcina.

Obwód nr 9 – z lokalem wyborczym w OSP w Mosznie. Głosować tam mogą wyborcy z miescowości Moszna, Domaniew, Domaniewek i Koszajec.

Obwód nr 10 – z lokalem wyborczym w Ośrodku Rekolekcyjnym w Kaniach ul. Nadarzyńska 21. Głosować w nim mogą mieszkańcy Kań i Popówka.

Obwód nr 11 – z lokalem wyborczym w Szkole Podstawowej w Otrębusach ul. Piaseckiego 2 przeznaczony dla wyborców z Otrębus.

Obwód nr 12 – z lokalem wyborczym w OSP Żółwin. Głosować tam mogą wyborcy miejscowości Żółwin, Kopana, Owczarnia i Terenia.

Obwód nr 13 – z lokalem wyborczym w Domu Gościnnym Zalewskich przy ul. 36 P.P. Legii Akademickiej w Parzniewie. Głosują w nim mieszkańcy Parzniewa, także mieszkańcy osiedla Twój Parzniew przy ul. Działkowej sąsiadującego z Pruszkowem.

 

Szczegółowych informacji można szukać wpisując w wyszukiwarce link:

http://brwinow.bipst.pl/index.php?grupa=42252

 

Zmiany w obwodach wynikają z Uchwały nr VI.56.2011 z dnia 6 kwietnia 2011 Rady Miejskiej w Brwinowie w sprawie zmian w podziale Gminy Brwinów na stałe obwody głosowania. W uchwale zawarty jest podział Gminy na obwody ze szczegółowym wykazem ulic. Treść uchwały można przeczytać pobierając dokument pod linkiem:

http://www.brwinow.bipst.pl/get_file.php?id=8262&save=1

 

Wyraź SWOJE ZDANIE

Stowarzyszenie Projekt Brwinów jako organizacja pozarządowa stoi ponad podziałami i nie jest zależna od polityki. Jeden z głównych celów swojej działalności SPB to inspirowanie i wspieranie aktywności obywatelskiej. Dlatego zachęca: idźmy do urn! Oddajmy SWÓJ głos na SWOJEGO kandydata. Wyraźmy SWOJE zdanie.

W najbliższą niedzielę mamy na to czas w godzinach od 7.00 do 21.00.

 

Najczęściej mówi się o korzyściach z demokracji,

rzadziej o jej powinnościach. Tymczasem demokracja,

aby funkcjonować, nakłada na wszystkich ogromne

obowiązki, zwłaszcza obowiązek uczestnictwa.

Ryszard Kapuściński, Lapidarium V

Poleć to