polskiedrogiKilkanaście dni temu - opisując nasze działania podjęte w sprawie brwinowskiego „tunelu” - obiecaliśmy "trzymać rękę na pulsie". Dzisiaj mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych przejeżdżających przez Brwinów: w ogłoszonym przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przetargu na wykonanie 19 zadań z zakresu remontów nawierzchni znalazł się też remont jezdni pod wiaduktem kolejowym w Brwinowie!

Kto by pomyślał, że lektura informacji o przetargu ogłoszonym przez MZDW może być emocjonująca:  lista zadań nr 1-18 ułożona jest schematycznie według rejonów drogowych: Gostynin-Płock, Ciechanów, Grodzisk Mazowiecki (do którego należy także Brwinów), Węgrów-Siedlce, Radom, Otwock-Piaseczno… Ale brakuje tam wzmianki o remoncie tunelu! To zadanie dopisano w wykazie na samym końcu, pod numerem 19! Jest to szczęśliwa dziewiętnastka dla kierowców, którzy od dawna mieli powody do narzekania na stan jezdni w naszym tunelu.

 

Na fragmencie drogi wojewódzkiej nr 720 pod wiaduktem kolejowym w Brwinowie mają zostać wykonane następujące prace:

  • naprawa ubytków w nawierzchni,
  • regulacja wpustów ulicznych,
  • regulacja włazów studzienek rewizyjnych,
  • frezowanie nawierzchni,
  • mechaniczne oczyszczanie nawierzchni i skropienie emulsją,
  • wykonanie oznakowania poziomego.

Termin składania ofert upływa 14 czerwca, a wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 45 dni na wykonanie remontu. Z uwagi na obowiązujące procedury formalno-prawne należy się spodziewać, że pod koniec czerwca zostanie podpisana umowa i remont zostanie przeprowadzony już w lipcu. Wszystko zatem wskazuje na to, że zawodnicy startujący 1 sierpnia w wyścigu kolarskim Tour de Pologne przejadą na tym odcinku po pięknym, gładkim asfalcie. My będziemy trzymać kciuki: najpierw za udany przetarg i drogowców, a w sierpniu – za naszych kolarzy.

 

Poleć to